case
 • Unilever İşveren Markası – Careers

  Unilever Realta Danışmanlık’ın araştırmasına göre FMCG sektöründe “En Gözde Şirketler” sıralamasında 1. oldu!
  Unilever Türkiye İşveren Markası, sahip olduğu dijital varlıklara genç ve dinamik bir perspektif kazandırırken, markayı rakiplerinden ayrıştıran, özgün bir dijital iletişim stratejisi oluşturmak için Roof People & Culture Company ile bir araya geldi.
  Güçlü bir işveren markası oluşturmak ve sürdürülebilir bir başarı yakalamak için yaratıcı ekiplerin tek bir çatı altında buluştuğu bir iş yapış şekline ihtiyaç vardı.

  Data-driven stratejiler sayesinde etkinliklere katılım oranlarını %150 - %400 oranında artırdık.

  Unilever’in her sene gençlerle bir araya gelerek markalarını ve departmanlarını yakından tanıma fırsatı sunduğu
  in-house etkinliklerin, 2020 yılının getirdiği dijitalleşme ile online platformlar üzerinden gerçekleşmesi kararı alındı. Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesiyle beraber markanın öğrencilere ulaşması için en önemli araç dijital kanallar haline geldi.

  Etkinlikler dijital platformlara taşınırken gerçeğe en yakın deneyimi oluşturmak, öğrencilerin marka ve departmanlar ile tıpkı fiziksel etkinliklerde olduğu kadar yakın ilişkiler kurmasını sağlamak için yaratıcı çözümlere ihtiyaç vardı.

  • Her etkinliğe özgü bir görsel dünya oluşturarak KV’lar tasarladık.
  • İnternet sitelerinin yazılım ve tasarım aşamalarının uçtan uça gerçekleştirdik.
  • KVKK uyumlu bir düzende etkinliklerin kayıtlarını alarak, elde edilen dataları yasaya uygun bir şekilde bir araya getirdik.
  • Etkinlikleri doğru hedef kitle ile buluşturmak için ileri düzey dijital hedeflemeler ve reklam satın alımları gerçekleştirdik ve bu data-driven stratejiler sayesinde etkinliklere katılım oranlarını %150 - %400 oranında artırdık.
  • Etkinliklerin sosyal medyada etkin bir şekilde yer alması hedefimize yönelik olarak farklı sosyal medya platformlarına özel yaratıcı içerikler ürettik ve etkinlik iletişimini ilk günden itibaren aktif bir şekilde yürüttük.

 • case case
 • Unilever – Staj Programlarının Düzenlenmesi ve Kampüs İletişimi

  - Pozitif bir çalışan deneyiminin ilk basamağında, güçlü bir oryantasyon süreci yer almaktadır.

  - Roof People & Culture Company olarak, 2020 yılında ilk defa online platformda düzenlenecek olan Unilever Liderlik Staj Programı Onboarding etkinliğine özel, uçtan uca kapsamlı bir dijital deneyim tasarladık.

 • Unilever – Lider İletişimi

  - Liderler kurumun müşterileri, yatırımcıları, çalışanları, iş ortakları ve diğer tüm sosyal paydaşları nezdinde en güvenilir bilgi kaynağıdır. Bu nedenle, liderin yönetimi kadar iletişimi de olmazsa olmazdır. Roof People & Culture Company olarak liderler için, hedeflere özgü stratejik medya ilişkileri, gündem yönetimi, kriz iletişimi ve kurum içi iletişim modülleri hazırlıyor ve uyguluyoruz.

  - Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin için yürüttüğümüz iletişim çalışması örnekleri.

case
case

İş Ortaklarımız

case
Careers

Unilever İşveren Markası

Unilever Türkiye İşveren Markası, sahip olduğu dijital varlıklara genç ve dinamik bir perspektif kazandırırken, markayı rakiplerinden ayrıştıran, özgün bir dijital iletişim stratejisi oluşturmak için Roof People & Culture Company ile bir araya geldi.

case
360 video

Sahibinden.com

Roof People & Culture Company olarak Sahibinden.com için 360°Video ve Sanal Gerçeklik teknolojilerini kullanarak oluşturduğumuz bir dijital ofis turu deneyimi tasarladık.

case
İşveren Markası ve İç İletişim

Ekol Lojistik

Ekol Lojistik İşveren Markası, sahip olduğu dijital varlıklara bütüncül bir yaklaşım ile dinamik bir görünüm kazandırırken, yepyeni bir dijital iletişim stratejisi ile yeni döneme girmek için Roof People & Culture Company ile bir araya geldi.

case
İç İletişim Videoları

Denizbank

Denizde Kariyer hesabının takipçi sayısı önceki 3 aylık periyoda göre göre %61 artış gösterdi. Aynı dönemde, içeriklere gelen yorumlar %345 oranında artış gösterdi.

case
İç İletişim Videoları

Koç Sistem

Koç Sistem için pandemi döneminde online olarak kıdem ödüllerinin ve terfi duyurularının yapılması için şirket toplantılarında yayınlanmak üzere masaüstü video prodüksiyon hizmeti verdik.

case
İç İletişim Videoları

Türkiye Finans

Güncellenen şube iç yapısı, müşteri deneyimi ve yeni şubelerin açılışının duyurulması için video prodüksiyon hizmeti verildi. Ayrıca yenilenen performans ve terfi sistemlerinin üst yönetim tarafından duyurulduğu videoların hem çekimini hem de post prodüksiyonunu gerçekleştirdik.